Buss från Borlänge, Fagersta och Avesta

Dagskryssning till Åland med buss och båt t/r 60:- vid webbokning, telefonbokning 90:– på telefon 0175-25800.

Observera att du måste förhandsboka din resa senast kl. 16.00 dagen innan avresa.

Avgång från Fagersta till båtavgång 10.00 måndag/onsdag/lördag

AvgångsplatsAvgångstidHemma (OBS! Cirkatider)
Fagersta busstation vid Lidl05.5017.55
Norberg busstation06.0517.40
Avesta busstation06.2017.25
Sala Järnvägsstation Hållplats A06.5516.50
Heby vid OKQ807.1016.35
Morgongåva järnvägsstation07.2016.25
Vittinge Kiosk07.2216.24
Knutbo hpl07.2416.23
Järlåsa butiken07.2616.22

Avgång från Borlänge till båtavgång 15.00 varje fredag

AvgångsplatsAvgångstidHemma (OBS! Cirkatider)
Borlänge busstation gate 610.2024.00
Säter Busstorget10.4023.40
Hedemora vid OKQ810.5523.25
Avesta busstation11.2023.00
Sala Järnvägsstation Hållplats A11.5022.20
Heby vid OKQ812.0522.05
Morgongåva järnvägsstation12.1521.55

Förhandsboka din buss- och båtresa för att vara garanterad plats på bussen. Bussen stannar inte på hållplatser där ingen är bokad. Kom till hållplatsen minst 10 minuter innan bussens avgångstid. Vid ombordstigning på bussen uppger du bokningsnummer. Ditt boardingcard löser du sedan ut i terminalen i Grisslehamn.

Biljettpriser

20/1 2017 - 15/6 2017
SEK
Personbiljett t/r – webbokning60
Personbiljett t/r – telefonbokning90
Barn under 12 år i föräldrars sällskapFritt
20/1 2017 - 15/6 2017
SEK
Personbiljett t/r – webbokning60
Personbiljett t/r – telefonbokning90
Barn under 12 år i föräldrars sällskapFritt

Med reservation för ändringar.

Är ni en grupp på 10 vuxna eller flera?
Kontakta då vår gruppavdelning på telefon 0175-258 00/tryck 3 eller maila oss på grupp@eckerolinjen.se för prisinformation.